Idealna torba na co dzień, czyli jak zaoszczędzić czas i pieniądze

W: Porady Data: Wejść: 144

Idealna torba na co dzień, czyli jak zaoszczędzić czas i pieniądze Koniec z dyskomfortem. Pomożemy Ci dostosować parametry torby do Twoich upodobań, a podane niżej wskazówki, zagwarantują Ci długotrwałą satysfakcję z wyboru. Bez wątpienia, kobieca torebka to jeden z najważniejszych elementów codziennej stylizacji. Dodaje elegancji i umacnia nasz wizerunek kobiet sukcesu. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wybór jednej torebki, która pasuje do większości stylizacji. Nie należy to do najłatwiejszych zadań, jednak gdy idealna torebka wpadnie w Twoje ręce, nie oddasz jej za żadne skarby.Po pierwsze, niezależnie od tego, czy idziemy do szkoły czy pracy, torba musi być pojemna. Jest to podstawowy warunek do komfortowego użytkowania. Tylko przypomnij sobie, ile razy musiałaś spakować dokumentu formatu A4, zmieścić teczkę czy notes. Są to wyzwania, którym mniejsza torebka nie podoła. Wnętrze powinno obfitować w różnego rodzaju kieszonki, dzięki którym będziemy mogły zachować względny porządek. Warto mieć jednak na uwadze, że ich nadmiar może przeszkadzać, szczególnie jeśli chodzi o torbę do szkoły, dlatego kompromisem jest wolna przestrzeń, połączona z małymi skrytkami po bokach. Biorąc po uwagę,  ilość rzeczy jakie musimy ze sobą zabrać, mogą się one okazać dużym obciążeniem zarówno dla ramienia jaki i samej torby. Dlatego, powinna ona być wykonana z tworzywa o dobrej jakości. Skóra jest najpowszechniejszym, a za razem najlepszym wyborem. Potrafi wytrzymać duże obciążenia, a ramiączko dostosuje się do kształtu ramienia. Dzięki temu, przy dłuższym spacerze torba nie będzie nas piłować w ramię. Dzięki plastyczności, skóra jest dostępna w przetworzonych formach: naturalna czy lakierowana skóra licowa, zamsz, nubuk lub welur. Jeśli nie chcemy skóry, idealnym zamiennikiem jest ekoskóra. Cechuje się ona dużo większą odpornością na warunki atmosferyczne i jest łatwiejsza w pielęgnacji (więcej o ekoskórze już niedługo na naszym blogu). Jakość torebek materiałowych jest porównywalna do ceny, wiec musimy się liczyć z tym, że nie posłużą nam zbyt długo.


Szczególną uwagę trzeba zwrócić na szew. Musi być solidny, szczególnie na granicy ramiączko - torba. Dobrze jest, gdy mamy dwa rodzaje uchwytów w jednym modelu, krótsze, by móc szybko chwycić torbę i dłuższe gdy planujemy mieć ją na ramieniu przez jakiś czas. 


Niektóre z toreb posiadają stopki (metalowe lub plastikowe części na spodzie). Są one dużym udogodnieniem, ponieważ zapewnią lepszą amortyzację, usztywniane i wzmacniają dno oraz zapobiega ścieraniu się spodu torebki.Najwygodniejszym zabezpieczeniem zawartości torby jest suwak. Często możemy też spotkać modele, które mają dodatkowo klips, rzep lub klamrę, jednak w codziennym użytkowaniu, takie odbezpieczanie torby za każdym razem staje się uciążliwe.Wiemy już, z czego powinna być zbudowana idealna torba. Kluczem do sukcesu jest jednak jej kolor. Dobrze jest postawić na czerń, szarość, brąz, granat lub bordo. W okresie letnim sprawdzi się również beż. Bardziej szalone kolory, zostawmy na inne okazje. 


Wymieniłyśmy podstawowe rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze torebki. Będzie Ci ona służyć przez długie lata, dlatego bądź wybredna, nie daj sobie wcisnąć pierwsze lepszej okazji i podejmij decyzję, której nie będziesz żałować. Powodzenia!